آموزش نرم افزارفتوشاپ قسمت(8)

در درس قبل با دو ابزار مهم آشنا شدید در این قسمت با باقی مانده ابزار جعبه ابزار آشنا خواهید شد .

 

 

Notes tool

به کمک این ابزار شما می توانید اطلاعاتی را در رابطه با  آن تصویری که کار می کنید و یا لایه هایی که کار می کنید در آن بنوسید .

 

 

برای بستن یک یک دفترچه ابزارMove را انتخاب نمائید و در صحنه کلیک کنید برای باز کردن دفترچه بر روی آیکون دفترچه مورد نظر راست کلیک کنید و گزینهOpen را بزنید برای از بین بردن دفترچه برروی دفترچه مورد نظر راست کلیک کنید و فرمان Delete را بزنید .

 

 

Eye dropper tool

به کمک این ابزار می توانید از رنگ های موجود در تصویر نمونه هایی را بگیرید و به طور کل برای نمونه گیری رنگ ها می باشد . با راست کلیک کردن بر روی این ابزار چند ابزار دیگر نمایان می شود که در زیر دربازه آنها صحبت خواهیم کرد .

 

 

Color sample tool

به کمک این کزینه می توانید چندین نمونه درصفحه داشته باشد و چندین پانلInfo در اختیار شما قرار داده می شود البته با پانلInfo بعدا" مفصل آشنا خواهید شد .

 

 

measure tool

به کمک این ابزار می توانید اندازه و فاصله بین دو نقطه را تعیین نمایید . لابته فاصله ها در پانلInfo نشان داده می شود که در آینده خوب با آنها آشنا خواهید شد .

 

 

ابزار بعدی در جعبه ابزار گزینهPan می باشد به کمک اینگزینه می توانید زماین که بر تصویر بزرگنامیی می کنید یا اندازه تصویر بزرگتر از صفحه می باشد در طول و عرض عکس پیمایش نمایید که کلید میانبر آن  بر روی کی برد معادلSpace می باشد .

 

 

Zoom

به کمک این ابزار می توان بر روی تصویر بزرگنامیی نمود بزرگنمایی به دو صورت انجام می شود . یکی به صورت کلیک کردن که با هر بار کلیک کردن تصویر بزرگ می شود و دیگر به این صورت است که با درگ کردن در صحنه یک کادر ایجاد می شود و نرم افزار فقط همان کادر ایجاد شده را بزرگ می کند اما تا اینجا فقط روش های بزرگ نمایی را توضیح دادیم حالا که بزرگ کردیم چه کنیم که عکس را کوچک کینم . برای کوچک  کردن تصویر کلیدAlt را از کی برد بگیرید و بر روی تصویر کلیک کنید تصویر کوچک می شود و زمانی که بر روی این ابزار کلیک می کنید درOption Bar دکمه هایی ظاهر می شوند که هر کدام را توضیح خواهم داد.

 

 

اولین گزینهZoom in  وZoom out می باشند که برای نزدیک شدن و دور شدن می باشند .


Actual pixels :

به کمک این دکمه می توانید اندازه واقعی تصویر را داشته باشید .

 

Fitoh Screen :

به کمک این گزینه می توانید تصویر را از نظر اندازه اندازه صفحه نمایید .

 

Print size :

این گزینه اندازهPrint تصویر را در اختیار شما قرار می دهد .

 

 

تا اینجا تمام ابزارهای موجود در جعبه ابزار را آموختید و فقط چند گزینه باقی مانده است که آنها نقش مهمی را بازی می کنند . اولین گزینهColor Box است در این قسمت شما رنگ خود را تعیین می کنید به این صورت که کدام رنگ , رنگ کاری شما باشد و کدام رنگ برای پس زمینه باشد.

 

 

رنگ رویی رنگ کاری است . و رنگ زیری رنگ پس زمینه است برای تغییر هر کدام از رنگ ها کافی است که روی هر کدام از رنگ ها کلیک کنید تا پنجرهColor Pioker باز شود ورنگ مورد نظر خود را انتخاب نمایید .

در کنار این دو رنگ یک فلش دو سر وجود دارد که می توانید رنگ کاری را با رنگ پس زمینه عوض نمایید . و همچنین در پایین سمت چپ کادرColor Box دو مربع کوچک مشکی و سفید وجود دارد که دو رنگ پیش فرض سیاه و مشکی را دارا می باشند .

 

 

قسمت بعدی قسمتmask می باشد در این قسمت تعیین می کنید که نوع ماسک شما به چه صورت باشد . البته در این رابطه در قسمت مربوط صحبت کردیم .

 

 

قسمت بعدی برای نوع نمایش صفحه می باشد که در زیر مدل های موجود را توضیح خواهیم داد:

 

 

Standard Screen

به کمک این گزینه تصویر به صورت استاندارد نمایش داده می شود .

 

 

Full Screen mode with menu Bar

به کمک این گزینه قسمتTitele صفحه می رود و فضا بزرگتر می شود .

 

 

Full screan mode

به کمک این کزینهTitle وmenu Bar از بین رفته و فضا بزرگتر می شود.

 

 

آخرین دکمه در این قسمتJump to image Ready می باشد به کمک این گزینه شما می توانید نرم افزار Image Ready را باز نمایید .

 

 

بعض اوغات نیاز هست که ماTool Box را کوچک کینم تا فضا بیشتری در اختیار داشته باشید اگر بر روی فضا مشکی بالایی دو بار کلیک کنید تاTool Box بسته شود به این صورت بسته و باز می شود و فضا بیشتر می شود .

 

تا اینجا به طور کامل با جعبه ابزار آشنا شدید و حالا می توانید از تمام این ابزارها کار کنید و تصاویر بدیع و جالبی را خلق نمایید

/ 0 نظر / 6 بازدید